100 הסרטים
שחייבים לראות בכל גיל

סרטים שצריך לראות
מעל גיל 70

100 הסרטים שחייבים
לראות בכל גיל

//

סרטים שצריך לראות
מעל גיל 70

1

אהבה / Amour

מיכאל האנקה, באכזריות האופיינית לו, מציג איך זוגיות — והחיים — מגיעים לסיומם.

2

האגם המוזהב / On Golden Pond

הנרי פונדה וקתרין הפבורן הקשישים, בתפקידיהם האחרונים, מגלמים זוג נשוי, ג'יין פונדה מגלמת את בתם, במלודרמה על זקנה, נישואים וההזדמנות האחרונה של ילדים להתפייס עם הוריהם.

3

זיכרונות מאפריקה / Out of Africa

רומן גדול מהחיים, מלחמה וקולוניאליזם, טרגדיה וקצת קומדיה, נופים נהדרים, מריל סטריפ במבטא דני ורוברט רדפורד יפה מתמיד. סרט נצחי.

4

הנהג של מיס דייזי / Driving Miss Daisy

מורגן פרימן הוא הנהג החינני של קשישה לבנה עשירה ואנטיפתית בדרום ארצות הברית. סרט שנועד בעיקר לגרום לאמריקה הלבנה להרגיש טוב, אבל אי אפשר להימלט מהתקווה שהוא נותן למציאת ידידות בגיל שבו כבר לא מחפשים אותה.

5

קוקון / Cocoon

פנטזיית מדע בדיוני פורכת לב על חבורת קשישים בבית אבות שמגלה מעיין נעורים שבנו חייזרים. בפלורידה הרי הכל יכול לקרות. סרטו של רון הווארד מ־1985 נותן הזדמנות אחרונה להיות צעירים שוב ולהשלים עם כך שזה לא לנצח.

6

הזוג המוזר

אחת מקומדיות החברות הגברית הטובות שהפיקה הוליווד. וולטר מתיאו וג'ק למון בשיאם כשני גברים גרושים שמחליטים לגור יחד, רבים כל הזמן אבל לא יכולים זה בלי זה.

7

מיתה טובה

קומדיה שחורה ישראלית מצחיקה ויפה לעין על תושבי דיור מוגן שמחליטים לעזור לחבריהם לסיים את החיים באופן יזום.

8

נברסקה

גבר בן 77 יוצא למסע כדי להגשים חלום, ובדרך מתמודד עם האכזבות וההחמצות של חייו.

9

השוטר אזולאי

אפרים קישון היה גדול במאי הקולנוע בישראל, והסרטים שלו — "סאלח שבתי" ו"תעלת בלאומילך" למשל — נותרו נצחיים, רלבנטיים ומצחיקים. "השוטר אזולאי" הוא הנגיש וללא ספק המרגש שבהם, ואחד הסרטים האיקוניים שנעשו בארץ. זהו דואט מופלא בין במאי לשחקן, שייקה אופיר, שמספר סיפור נוגע ללב על טוראי אברהם אזולאי ממשטרת יפו. חבריו מבית הספר לשוטרים כבר מפקדי תחנות, אבל אזולאי, שיש לו לב גדול ותמים, נותר שוטר מקוף זוטר, כזה שלא מסוגל לראות רע באף אחד ולכן אין בעולם שלו פושעים ונוכלים. אזולאי חובב הקולנוע מפנטז על חיים גדולים, ורגע לפני שהוא מודח מהמשטרה פושעי יפו ועמיתיו למשטרה מחליטים לעשות לו כבוד אחד אחרון. הצילום של דוד גורפינקל והמוזיקה של נורית הירש הם חלק בלתי נפרד מיופיו של הסרט, ואהוד מנור היטיב לנסח בו את מטען הכאב האנושי הנצחי של "לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן, איזה עולם נפלא הוא היה בונה". /// יאיר רוה

10

מלון מריגולד האקזוטי / The Best Exotic Marigold Hotel

פנסיונרים בריטים עוברים למלון בהודו בתקווה להעביר את סוף חייהם בלוקיישן יוקרתי ואקזוטי, ומגלים שגם שם הם לא יכולים לברוח מהצרות שלהם.