100 הסרטים
שחייבים לראות בכל גיל

סרטים שצריך לראות
עד גיל 6

100 הסרטים שחייבים
לראות בכל גיל

//

סרטים שצריך לראות
עד גיל 6

1

מרי פופינס

כי כל ילד חולם על אומנת מעופפת שתציל אותו מהוריו המותשים והמשעממים. וכי מדובר בכמוסה מושלמת שמדגימה איזה קסם הקולנוע יכול להציע.

2

ספר הג'ונגל

דמויות, בדיחות ושירים מושלמים בסרט על חופש מוחלט (כולל התענוגות והסכנות שבו) והוויתור עליו. סיפור התבגרות אולטימטיבי ("פיטר פן" של דיסני מציע חבילה דומה).

3

פוניו על הצוק ליד הים

מומחים ממליצים לתת לילדים לנסות מגוון טעמים ומרקמים, כדי שיחליטו לבד מה טעים להם. זה נכון גם לגבי סרטים. אלה של דיסני קלים, מתוקים ומוכרים לנו, אבל מומלץ לתת לקטנים לטעום גם אנימציה יפנית, בעיקר זו של המאסטר הייאו מיאזאקי. "פוניו" — עם גיבור בן 5 שכובש את הילדים — הוא ההתחלה הנכונה. מה שנראה קצת כמו הגרסה היפנית ל"בת הים הקטנה" הוא פנטזיה על יצורה תת־ימית שמקבלת את השם פוניו ומחליטה שהיא רוצה להיות ילדה, למורת רוחו של אביה המכשף. להבדיל מהסרטים האמריקאיים, באלה של מיאזאקי יש תחושה של חלום ועלילה שמהלכיה לחלוטין לא צפויים, והילדים בעצם מכירים את כל זה מהאופן שבו הדמיון שלהם עובד /// יאיר רוה

4

השכן הקסום שלי טוטורו

כמו "פוניו", גם סיפורו של טוטורו מציע עולם אחר לגמרי, ומכושף להפליא, ממוחו הקודח של הייאו מיאזאקי. רק קחו בחשבון שיש בו סצנות קצת יותר אפלות, לילדים רגישים במיוחד כדאי לשמור לגיל קצת יותר מבוגר.

5

לשבור את הקרח / Frozen

הקלאסיקה הגדולה של הדור הזה.

6

שרק

מפלץ ירוק, חבר מצחיק, אהבה, קיטורים ושירים. הצד הנחמד של החיים.

7

צוללת צהובה

כמו חוברת צביעה שזזה בלי הפסקה, ועם מוזיקה טובה. אין גיל צעיר מדי לפסיכדליה.

8

מואנה

כל נסיכות דיסני טובות לראשית צפייה (במיוחד "בת הים הקטנה" ו"היפה והחיה"), אבל בזכות השירים של לין־מנואל מירנדה, "מואנה" היא נקודת מוצא מוצלחת במיוחד.

9

שלגיה

הקלאסיקה של הדור ההוא. עדיין עובד, רק מומלץ מאוד לתת את המסגור הנכון.

10

רובין הוד

סרט מעט נידח של דיסני שבו חיות מחליפות את גיבורי הסיפור הנהדר על רובין הוד, וזה עובד להפליא.