המגזר הפריטי

//

דיאנה בחור ניר

//

צילום: רוני כנעני


המגזר הפריטי

דיאנה בחור ניר

צילום: רוני כנעני

מעצבת רהיטים עם התמחות בילדים. אם לשניים, גרה עם בן זוגה בהרצליה

איפור ושיער: לירון גולדנברג

זו שמלה של המעצבת דיאן פון פירסטנברג, הגורו שלי בבגדים. היא עשויה ממשי ג'רזי בצבע טורקיז, עם דוגמה של פיקסלים. היא לא מחויטת, אבל חתוכה היטב: למראית עין היא נראית פשוטה, כמעט כמו חלוק, אבל היא מושלמת לגוף הנשי ומקבלת את הממדים של האישה שלובשת אותה. היא גם נוחה לנסיעות, לא מתקמטת ולא תופסת מקום. היום זה לבוש שגור, אבל הרבה שנים היה קשה למצוא שמלות בסגנון הזה.

את השמלה הזו קניתי בלונדון, כשהייתי סטודנטית וטיילתי בעיר עם אחי, מתישהו בתחילת שנות התשעים. פון פירסטנברג עשתה אז קאמבק, והשמלה הזו החייתה מחדש את שמלת המעטפת הקלאסית שלה, מין שחזור של וינטג'. כשניסיתי אותה, זה היה מושלם כמו הנעל של סינדרלה: בבת אחת הרגשתי מאוד נשית, כאילו היא נתפרה ותוכננה עבורי. אני לא יכולה להיפרד ממנה, היא כמו חברה שלי. בטח אוריש אותה לבת שלי.

אני נוטה מאוד לרטרו, או ליתר דיוק לקלאסיקה נשית. פעם תפרתי לעצמי את השמלות: אני מעצבת ליין של רהיטים וטקסטיל, ועיצבתי לי שמלות קיציות כאלה. לפני כמה שנים ראיתי קולקציה של אמנית שעיצבה "בגד לכל יום", וזה מאוד דיבר אליי. אם זה היה תלוי בי, הייתי לובשת "יוניפורם": כל יום שמלה או בגד שחוזר על עצמו. אני פשוט לא אוהבת את ההתלבטות בבוקר.