המגזר הפריטי

//

דיאנה בחור ניר

//

צילום: רוני כנעני


המגזר הפריטי

דיאנה בחור ניר

צילום: רוני כנעני

שף ועיתונאי אוכל. נשוי ואב לארבעה. גר עם משפחתו בתל אביב

זו גלימה בוכרית מסורתית בת יותר ממאה, עשויה משי גס מעובד חלקית בצבעים יפהפיים, שהיתה שייכת לסבי מצד אמי, שמעון חנימוב. זה מין מעיל בגזרה גדולה, שלובשים מעל הרבה בגדים בחורף. את הבד היו מכינים בשיטה מיוחדת: פותחים את חוטי השְׁתִי על מסגרת, מציירים עליהם דוגמה וצובעים חלק־חלק, ואז מעבירים חוט עֵרֶב בצבע אחד. כיוון שאי אפשר להחזיר את השתי על המילימטר כמו במקור, זה יוצר בין הצבעים גבול פאזי, כמו אחרי מכת חשמל, ופרטים נהדרים.

המשפחה שלי נמלטה מאוזבקיסטן להודו ומשם עלתה לישראל. בסמרקנד הם היו עשירים, אבל אחרי שלוש שנים בדרך הם הגיעו לכאן חסרי כל. הגלימה היתה בערך כל מה שנשאר לסבא שלי, ונשמרה לאירועים חגיגיים. מדהים לראות איך בחברה הפטריארכלית המסורתית ההיא, עם הקטע המזרחי וה"גבר הוא גבר", גברים התלבשו בביגוד הכי סיסי שאפשר. אפילו אני, עם כל אהבתי לצבעוניות, לא יכול ללבוש את הגלימה הזו. אולי אלבש אותה לחתונות של ילדיי.

טווסי, כמו שזה נשמע: צבעוני ואקסטרווגנטי. אני אוהב בגדים קצת חריגים, ובעיקר נעליים. יש לי נעליים בכל הצבעים האפשריים. האהובות עליי כרגע הן נעליים גבוהות של נייקי, מעין מגפיים, בצבע כתום מרהיב.