תחרות הסטארט-אפ המבטיח של ישראל

INSPIREDigital&Mobile

זוכי תחרות שנה שעברה

עשר חברות הגיעו לגמר תחרות המובייל של כלכליסט רק אחת זכתה. הזוכה הגדולה בתחרות הסטארט־אפ של כלכליסט 2017 היא NEEMA שמציעה פלטפורמה דיגיטלית המיועדת לאוכלוסייה המתקיימת על מזומן וזקוקה לפתרונות דיגיטליים שונים על מנת לשלוח כספים, לשלם חשבונות באינטרנט ולרכוש שירותים סלולריים. החבילה של נימה כוללת כרטיס דביט בינלאומי של מאסטרקארד, שליחת כספים ל-200 אלף מקומות ברחבי העולם וכרטיס סים הכולל חבילת אינטרנט, הודעות טקסט ושיחות.
במקום השני זכתה חברת Upright Technologies שפיתחה התקן מחשוב לביש אלחוטי שמצמידים לגב באמצעות מדבקה, המזהה מתי גבו של המשתמש כפוף ומתריע על כך באמצעות רטט.
במקום השלישי זכתה חברת VocalZoom שפיתחה חיישן לייזר המסוגל לפענח דיבור על פי תנועות זעירות של שרירי הפנים.

הזוכים ב2017
צילום: עמית שעל

עשרות חברות הגישו מועמדות לתחרות ו-10 עלו לגמר. על המיזם הזוכה החליט צוות השופטים: ד"ר נמרוד קוזלובסקי, שותף בקרן jvp ושותף ב-HFN, יוסי מולדבסקי, יו"ר פלאס ונצ'רס, יוסי ויניצקי, הממונה על ההייטק בבנק הפועלים, מיקי אדמון, מנהל מחלקת הייטק במכון היצוא, גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק וחדשנות בבזק, שרית כהן, מנהלת פיתוח עסקי, תחום טכנולוגיה, ב-KPMG סומך חייקין ועו"ד ורד חורש, שותפה וראש תחום מדיה ואינטרנט במשרד שבלת ושות'.

לכתבה המלאה ב״כלכליסט״ >>

לגמר הגיעו מספר סטארט־אפים נוספים כמו AppsVillage שמציעה פתרון שונה לעסקים קטנים: מחולל אוטומטי שמשתמש במידע המצוי בדף הפייסבוק של העסק כדי לבנות אפליקציית מסחר בסיסית שמאפשרת עדכן לקוחות. חברת GTCsounds פיתחה מערכת אפקטים לגיטרה שנשלטת מרחוק באמצעות שלט אלחוטי מבוסס משטח מגע שמרכיבים על הגיטרה, חברת AppGap היא פלטפורמת תקשורת שמאפשרת לארגונים לתקשר עם הלקוחות באמצעות אפליקציות ווב, חברת Robinhood מתחברת למסלקה הפנסיונית של משרד האוצר ומאפשרת לקבל תמונת מצב פשוטה וברורה על החסכונות והקצבאות וכן להציע לו חלופות אטרקטיביות למוצרי הפנסיה שלו, חברת Seegnature נותנת מענה לעבודה משותפת על מסמכים בזמן אמת שמאפשרת עריכה וחתימה דרך הרשת באמצעות שיתופים, חברת Rimoto מציעה למשתמשים גישה חינמית לשורות אפליקציות, ללא תלות בתעריף או בחבילת הגלישה, חברת Paygilant מציגה טכנולוגיה להגנה על הלקוחות מהונאות ברכישה דרך הנייד.

  • AppsVillage
  • GTCsounds
  • AppGap
  • Robinhood
  • Seegnature
  • Rimoto
  • Paygilant